Uzak Destek

Çalışma Saatleri

Haftaiçi: 08:30-18:00
Cumartesi: 08:30-12:00
Pazar: -

Ödeme Yap (Sanal Pos)

Ödeme Yap (Sanal Pos)

Sanal POS Nedir?

Sanal POS, isminden de anlaşılabileceği üzere, mağaza alışverişlerinde kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yaparken kullandığımız POS cihazının internet ortamında kullanılan ve fiziki olmayan halidir. Sanal POS ile ödeme süreci fiziki POS ile ödeme sürecinden pek farklı değil.  Sadece ödeme sırasında müşteri kartı POS cihazından geçirmek yerine kart bilgilerinin ekranda girmesi gerekiyor.


E-Ticaret sektöründe faaliyet göstermeye başlayan bir firmanın karşısına çıkacak ilk konulardan biri ödeme yöntemi seçimidir. Online alışverişlerde en çok kullanılan ödeme yöntemi kredi ve banka kartı olduğu için Sanal POS e-Ticaret’te en çok kullanılan ödeme araçlarının başında geliyor.

Türkiye’de Sanal POS ile yapılan alışveriş hacmi her yıl artış gösteriyor. BKM verilerine göre, Türkiye’de internetten yapılan kartlı ödeme tutarının toplam ödemeler içerisindeki payı 2013’te %8’den, 2016’da %12’ye çıktı. Buna göre, internetten yapılan kartlı ödeme tutarı bir önceki yıla göre %23’lük artışla 68,4 milyar TL’ye yükseldi. Yani her beş kredi kartından ikisi internet ödemelerinde kullanılıyor.

Firmaların Sanal POS Süreci

Firmanın Sanal POS hizmeti için öncelikle bu hizmeti kimden alacağına karar vermesi gerekiyor. Tek tek tüm bankalara mı başvurulmalı, yoksa bir ödeme sistemi sağlayıcı firma ile anlaşarak tüm banka Sanal POS’ları tek bir sözleşme ile mi sağlanmalı?

Firmaların bankalarla çalışması için her bir bankaya ayrı ayrı başvuru yapması, gerekli evrakları teslim etmesi ve her bir bankanın onay süreçlerini tamamlaması gerekiyor. Üstelik sistem kurulumunu da tek tek tamamlaması gerekiyor. Üstelik ticari hayatına yeni başlayan firmalar için banka komisyon bedelleri yüksek oluyor. Başvuru ve kurulum sürecinin tamamlanması da oldukça uzun zaman alıyor. Üstelik satışlara başladıktan sonra tüm banka süreçlerini ayrı ayrı takip etmesi, muhasebe ve hak ediş yönetimini de banka bazında ayrı ayrı yapması gerekiyor. Az sayıda veya tek bir bankanın Sanal POS’u ile ilerlemek ise, müşterilere farklı bankaların taksit olanağını sunulamayacağı için müşteri memnuniyetsizliği ve müşteri kaybı yaratıyor. Tüm bu hususlar değerlendirildiğinde firmalar için kolay ve hızlı bir çözüm sağlayacak ödeme sistemi sağlayıcı ile çalışmak en avantajlı yol oluyor! 


Hemen iletişime geçin:
Kurumsal İletişim

Tema Yazılım Bayi Girişi

Bayilik Başvurusu

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Yazın

Denemek istediğiniz veya teklif almak istediğiniz ürün-hizmet-çözüm grubumuz için demo talebi-teklif talebinizi gönderebilirsiniz.

Yukarı